Marka Tescil

 • patent-ve-marka-vekilligi-sinavi-2021 - Daha önceki yıllarda tek sınav olarak yapılan Marka ve Patent Vekilliği sınavı son olarak 2019 yılında yapılmıştır. Bu tarihten sonra 2021 yılında yapılacak olan Marka ve Patent Vekilliği sınavının 2021 Kasım ayından sonra yapılacağı tahmin ediliyor.

  PATENT VE MARKA VEKİLLİĞİ SINAVI 2021

  Daha önceki yıllarda tek sınav olarak yapılan Marka ve Patent Vekilliği sınavı son olarak 2019 yılında yapılmıştır. Bu tarihten sonra 2021 yılında yapılacak olan Marka ve Patent Vekilliği sınavının 2021 Kasım ayından sonra yapılacağı tahmin ediliyor.

 • marka-tescil-nedir - Hızla artan ticari rekabet ortamında, en önemli yatırımınız markanızdır ve markalar marka tescil ile korunurlar.

  Marka Tescil Nedir?

  Hızla artan ticari rekabet ortamında, en önemli yatırımınız markanızdır ve markalar marka tescil ile korunurlar.

 • patent-tescili - Patent bir araştırma raporuna dayanılarak verilen sistemdir.20 yıl koruma sağlanabilir ve koruma süresi uzatılamaz.

  Patent Tescili

  Patent bir araştırma raporuna dayanılarak verilen sistemdir.20 yıl koruma sağlanabilir ve koruma süresi uzatılamaz.

 • patent-sistemi - Buluşların değer oluşturmasında ve bu hakları tesis etmede patent sistemini anlamak önem arz etmektedir.

  Patent Sistemi

  Buluşların değer oluşturmasında ve bu hakları tesis etmede patent sistemini anlamak önem arz etmektedir.

 • marka-tesvikleri - Türkiye'de marka tescili bulunan firmalar yurt dışına yapacakları ihracatlar öncesinde markalarının o ülkede de tescilini araştırmalı ve müracatını yapması gerekir.

  Marka Teşvikleri

  Türkiye'de marka tescili bulunan firmalar yurt dışına yapacakları ihracatlar öncesinde markalarının o ülkede de tescilini araştırmalı ve müracatını yapması gerekir.

 • patent-izleme - Patent izleme teknolojik anlamda firmaların buluşlarının gerçekten yeni olup olmadığının ve sektörel teknolojik analizin yapılması için çok önemli hale gelmiştir

  Patent İzleme

  Patent izleme teknolojik anlamda firmaların buluşlarının gerçekten yeni olup olmadığının ve sektörel teknolojik analizin yapılması için çok önemli hale gelmiştir

 • patent-nedir - Dünyada ve Türkiye'de yeni olan, var olan bir teknik probleme çözümler getiren veya yolunu gösteren bir buluşun sağladığı haklara denir. Bu hakkı gösteren belgeye de patent belgesi denir.

  Patent Nedir

  Dünyada ve Türkiye'de yeni olan, var olan bir teknik probleme çözümler getiren veya yolunu gösteren bir buluşun sağladığı haklara denir. Bu hakkı gösteren belgeye de patent belgesi denir.

 • marka-basvuru - Marka başvuru işlemi titizlikle yapılması gerekir. Özensiz bir marka başvurusu markanızı kaybetmenize sebep olabilir.

  Marka Başvuru

  Marka başvuru işlemi titizlikle yapılması gerekir. Özensiz bir marka başvurusu markanızı kaybetmenize sebep olabilir.

 • marka-siniflandirma-listesi -

  Marka Sınıflandırma Listesi

 • marka-sorgulama - Marka tescil başvurusu yapılmadan önce tescil başvurusu yapılacak markanın mutlaka araştırılması gerekir.

  Marka Sorgulama

  Marka tescil başvurusu yapılmadan önce tescil başvurusu yapılacak markanın mutlaka araştırılması gerekir.