İş Güvenliği

 • is-sagligi-ve-is-guvenligi-nedir - Çalışma koşullarını ve çalışmalarda kullanılan araçları sağlığa uygun hale getiren,çalışanların zarar görmesini engelleyen, işin ve işçinin birbirine uyumunu sağlayan çalışmalar bütününe iş sağlığı denir. İş sağlığı yalnızca teknik ve tıbbi olarak ele alınmaz. İş sağlığı, işin insana insanın da işine uygun hale getirilmesini hedefler

  İş Sağlığı Ve İş Güvenliği Nedir?

  Çalışma koşullarını ve çalışmalarda kullanılan araçları sağlığa uygun hale getiren,çalışanların zarar görmesini engelleyen, işin ve işçinin birbirine uyumunu sağlayan çalışmalar bütününe iş sağlığı denir. İş sağlığı yalnızca teknik ve tıbbi olarak ele alınmaz. İş sağlığı, işin insana insanın da işine uygun hale getirilmesini hedefler"

 • ulkemizde-is-sagligi-ve-guvenligi - Ülkemizde her 6 dakikada bir iş kazası olmakta ve her 6 saatte bir işçimiz hayatını kaybetmektedir.

  Ülkemizde İş Sağlığı Ve Güvenliği

  Ülkemizde her 6 dakikada bir iş kazası olmakta ve her 6 saatte bir işçimiz hayatını kaybetmektedir.

 • zamaninda-alinmayan-is-guvenligi-maliyeti - İş güvenliği yapılmayan çalışma ortamlarının idari para cezası katlanarak büyüyor.

  Zamanında Alınmayan İş Güvenliği Maliyeti

  İş güvenliği yapılmayan çalışma ortamlarının idari para cezası katlanarak büyüyor.

 • teknik-hizmetlerimiz - İş sağlığı ve güvenliği kanununa göre iş yerlerinin termal konfor ve fiziki şartlar açısından uygunluğunun sürekli kontrol edilmesi gerekmektedir.

  Teknik Hizmetlerimiz

  İş sağlığı ve güvenliği kanununa göre iş yerlerinin termal konfor ve fiziki şartlar açısından uygunluğunun sürekli kontrol edilmesi gerekmektedir.

 • acil-durum-eylem-plani - Acil durum eylem planı olası acil durumun önlenmesi, korunma, tahliye edilmesi, ilk yardım ve benzeri konularla ilgilidir.

  Acil Durum Eylem Planı

  Acil durum eylem planı olası acil durumun önlenmesi, korunma, tahliye edilmesi, ilk yardım ve benzeri konularla ilgilidir.

 • periyodik-kontrol - Teknolojinin gelişmesi, makine ve aksamlarının artmasıyla birlikte periyodik kontrolleri yapılmamış iş makineleri, iş kazalarının artmasına neden olmaktadır.

  Periyodik Kontrol

  Teknolojinin gelişmesi, makine ve aksamlarının artmasıyla birlikte periyodik kontrolleri yapılmamış iş makineleri, iş kazalarının artmasına neden olmaktadır.

 • risk-analizi - Risk analizi; konu hakkında deneyim ve eğitim sahibi, objektif yaklaşıma sahip risk mühendislerince ilgili tesisin tehlike riski yönünden teftişi ve raporlanması olarak adlandırılmasıdır.

  Risk Analizi

  Risk analizi; konu hakkında deneyim ve eğitim sahibi, objektif yaklaşıma sahip risk mühendislerince ilgili tesisin tehlike riski yönünden teftişi ve raporlanması olarak adlandırılmasıdır.

 • is-yeri-hekimi - İş Kanunu'nun 81. maddesi gereği, 50 ve daha fazla çalışanı olan iş yerlerinde

  İş Yeri Hekimi

  İş Kanunu'nun 81. maddesi gereği, 50 ve daha fazla çalışanı olan iş yerlerinde "İş Yeri Hekimi" çalıştırılması zorunludur.

 • saglik-risklerinin-belirlenmesi - İNTEGRAL KALİTE olarak; iş - işçi uyumunu sağlamayı hedefleyen sağlık risklerinin belirlenmesine yönelik hizmet vermekteyiz.

  Sağlık Risklerinin Belirlenmesi

  İNTEGRAL KALİTE olarak; iş - işçi uyumunu sağlamayı hedefleyen sağlık risklerinin belirlenmesine yönelik hizmet vermekteyiz.

 • is-guvenligi-ise-giris-muayeneleri - İşe giriş muayeneleri; isin riskleri göz önünde bulundurularak, çalışanların sağlık durumunun ise uygun olup olmadığının tespiti çalışmasıdır.

  İŞ GÜVENLİĞİ - İşe Giriş Muayeneleri

  İşe giriş muayeneleri; isin riskleri göz önünde bulundurularak, çalışanların sağlık durumunun ise uygun olup olmadığının tespiti çalışmasıdır.

 • is-sagligi-ve-guvenligi-yonetim-sistemi - Kuruluşlarda karşılaşılan en önemli insan kaynakları sorunlarından birisi de, çalışanların güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamına sahip olmamalarıdır. Kuruluşların daha iyi rekabet koşullarına ulaşabilmesi için çalışanların iş sağlığı ve güvenliği konusunda planlı ve sistemli çalışmalar yürütmeleri gerekmektedir. İNTEGRAL KALİTE VE DANIŞMANLIK olarak iş güvenliği uzmanlarımız ile İş Sağlığı ve Güvenliği yönetim sistemi hizmetleri vermekteyiz.

  İş Sağlığı ve Güvenliği yönetim sistemi

  Kuruluşlarda karşılaşılan en önemli insan kaynakları sorunlarından birisi de, çalışanların güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamına sahip olmamalarıdır. Kuruluşların daha iyi rekabet koşullarına ulaşabilmesi için çalışanların iş sağlığı ve güvenliği konusunda planlı ve sistemli çalışmalar yürütmeleri gerekmektedir. İNTEGRAL KALİTE VE DANIŞMANLIK olarak iş güvenliği uzmanlarımız ile İş Sağlığı ve Güvenliği yönetim sistemi hizmetleri vermekteyiz.

 • is-guveligi-uzmani - İş güvenliği uzmanı: İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinde görevlendirilmek üzere Bakanlıkça belgelendirilmiş mühendis, mimar veya teknik elemanı, İşyeri sağlık ve güvenlik birimi (İSGB): İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini yürütmek üzere işyerinde kurulan, gerekli donanım ve personele sahip olan birimdir.

  İş Güveliği Uzmanı

  İş güvenliği uzmanı: İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinde görevlendirilmek üzere Bakanlıkça belgelendirilmiş mühendis, mimar veya teknik elemanı, İşyeri sağlık ve güvenlik birimi (İSGB): İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini yürütmek üzere işyerinde kurulan, gerekli donanım ve personele sahip olan birimdir.

 • saglik-raporu - İntegral Kalite ve Danışmanlık olarak iş sağlığı ve güvenliği alanında çalışmalar yapmakta ve hizmet vermekteyiz.

  Sağlık Raporu

  İntegral Kalite ve Danışmanlık olarak iş sağlığı ve güvenliği alanında çalışmalar yapmakta ve hizmet vermekteyiz.

 • denetleme - İş yeriniz, İş Güvenliği Uzmanlarımız tarafından periyodik olarak denetlenir. Görülen eksiklikler ve iyileştirme önerilerimiz rapor halinde orta ve üst düzey yöneticilere sunulur.

  Denetleme

  İş yeriniz, İş Güvenliği Uzmanlarımız tarafından periyodik olarak denetlenir. Görülen eksiklikler ve iyileştirme önerilerimiz rapor halinde orta ve üst düzey yöneticilere sunulur.