Kalite Bilgileri

 • iso-50001-enerji-yonetim-sistemi - ISO 50001 Belgesi Nedir? ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Belgesi- ISO 50001 Enerji Yönetim Sisteminin Faydaları - ISO 50001 Belgesi Kimler Almalıdır? - ISO 50001 Belgesinin Alınması ISO 50001 Enerji Yönetimi Belgesi

  ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi

  ISO 50001 Belgesi Nedir? ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Belgesi- ISO 50001 Enerji Yönetim Sisteminin Faydaları - ISO 50001 Belgesi Kimler Almalıdır? - ISO 50001 Belgesinin Alınması

 • 1-temmuz-2020-isg-kanunu-is-sagligi-ve-guvenligi-ertelendi-mi - İş Sağlığı Güvenliği Kanunu 1 Temmuz 2020 tarihi itibari ile Az tehlikeli sınıflar için zorunlu hale gelmiştir. Az tehlikeli olarak belirlenen firmaların yanında tüm kamu kurumları da İSG hizmeti almak zorunda olacaktır. 1 TEMMUZ 2020 İSG Kanunu ( İŞ Sağlığı Ve Güvenliği ) Ertelendi mi?

  1 TEMMUZ 2020 İSG Kanunu ( İŞ Sağlığı Ve Güvenliği ) Ertelendi mi?

  İş Sağlığı Güvenliği Kanunu 1 Temmuz 2020 tarihi itibari ile Az tehlikeli sınıflar için zorunlu hale gelmiştir. Az tehlikeli olarak belirlenen firmaların yanında tüm kamu kurumları da İSG hizmeti almak zorunda olacaktır.

 • iso-30001-risk-yonetim-belgesi - ISO 31000:2018 Risk yönetim Belgesi risk yönetimi için temel gereklilikler ile ilgili bir standarttır. Firmaların ölçeği, faaliyet alanı veya sektörü ne olursa olsun her kuruluş tarafından kullanılabilir. Risk yönetimini esas alır. Risklerin kontrolünü sağlar. İso 30001 Risk Yönetim Belgesi

  İso 30001 Risk Yönetim Belgesi

  ISO 31000:2018 Risk yönetim Belgesi risk yönetimi için temel gereklilikler ile ilgili bir standarttır. Firmaların ölçeği, faaliyet alanı veya sektörü ne olursa olsun her kuruluş tarafından kullanılabilir. Risk yönetimini esas alır. Risklerin kontrolünü sağlar.

 • iso-9001-zorunlu-prosedurleri	 - ISO 9001 Belgelendirme Sistemi içeresinde 6 adet zorunlu prosedür vardır.Kalite Yönetim Sisteminde bulunan evrakların denetimi prosedürü ISO 9001 evraklarının hazırlanması, onaylanması, gereken denetimlerin yapılması, güncelliğini kaybeden evrakların belirlenmesi, yürürlükten kalkan evrakların toplanmasını arşiv sürelerinin saptanması ve imhasının nasıl yapılacağını tanımlamak için oluşturulur. ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi

  ISO 9001 ZORUNLU PROSEDÜRLERİ

  ISO 9001 Belgelendirme Sistemi içeresinde 6 adet zorunlu prosedür vardır.Kalite Yönetim Sisteminde bulunan evrakların denetimi prosedürü ISO 9001 evraklarının hazırlanması, onaylanması, gereken denetimlerin yapılması, güncelliğini kaybeden evrakların belirlenmesi, yürürlükten kalkan evrakların toplanmasını arşiv sürelerinin saptanması ve imhasının nasıl yapılacağını tanımlamak için oluşturulur.

 • iso-14000-ve-iso-14001-cevre-yonetim-sitemi-neden-onemlidir - ISO 14000 ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sitemi Neden Önemlidir?20 inci yüzyılın son yarısından beri insanlığı ciddi bir şekilde tehdit eden sorunlardan birisi haline gelen çevre problemleri ve kirliliği, kökü çok eskilere uzanmasına rağmen kendisini endüstrileşmesinin neticesinde hissedilir hale getirmiştir.

  ISO 14000 ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sitemi Neden Önemlidir?

  ISO 14000 ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sitemi Neden Önemlidir?20 inci yüzyılın son yarısından beri insanlığı ciddi bir şekilde tehdit eden sorunlardan birisi haline gelen çevre problemleri ve kirliliği, kökü çok eskilere uzanmasına rağmen kendisini endüstrileşmesinin neticesinde hissedilir hale getirmiştir.

 • ohsas-18001-is-sagligi-ve-guvenligi-yonetim-sistemi-belgesi-nasil-alinir - OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesine elde etmek için ilk önce firmalar bu standardı kendi kuruluşlarına empoze etmeli ve faaliyete geçirmeleri gerekmektedir.

  OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi Nasıl Alınır

  OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesine elde etmek için ilk önce firmalar bu standardı kendi kuruluşlarına empoze etmeli ve faaliyete geçirmeleri gerekmektedir.

 • iso-13485-tibbi-cihazlar-yonetim-sistemi-belgesi-nasil-alinir - Belgelendirme hizmeti veren kurumların yaptıkları inceleme 3.taraf tetkik olarak adlandırılmaktadır. Sistemini kurmuş ve faaliyete geçirmiş olan işletmelerin belgelendirilmesi aşağıdaki işlemlerden sonra yapılabilmektedir:

  ISO 13485 Tıbbi Cihazlar Yönetim Sistemi Belgesi Nasıl Alınır?

  Belgelendirme hizmeti veren kurumların yaptıkları inceleme 3.taraf tetkik olarak adlandırılmaktadır. Sistemini kurmuş ve faaliyete geçirmiş olan işletmelerin belgelendirilmesi aşağıdaki işlemlerden sonra yapılabilmektedir:

 • iso-20000-bilgi-teknolojileri-hizmet-yonetim-sistemi-standardi-nin-faydalari - Bilişim sektörüne ile alakalı Uygulama Kılavuzu olan ISO 20000 Standardının yararlarından bir kısmı aşağıda belirtilmiştir:

  ISO 20000 Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetim Sistemi Standardı'nın Faydaları

  Bilişim sektörüne ile alakalı Uygulama Kılavuzu olan ISO 20000 Standardının yararlarından bir kısmı aşağıda belirtilmiştir:

 • iso-27001-bilgi-guvenligi-ve-yonetim-sistemi-belgesi-nasil-alinir - ISO 27001 standardının bütün gerekliliklerinin uygulanmasına takiben dış denetim için belgelendirme hizmeti veren kuruma başvurulur.

  ISO 27001 Bilgi Güvenliği ve Yönetim Sistemi Belgesi Nasıl Alınır?

  ISO 27001 standardının bütün gerekliliklerinin uygulanmasına takiben dış denetim için belgelendirme hizmeti veren kuruma başvurulur.

 • iso-20000-nedir-kimlere-verilmelidir - Bilişim Teknoloji sektöründe faaliyet gösteren firmaların ilgili operasyonlarını idare etmelerinde ve hizmet vermelerinde hangi yöntemleri uygulayacakları ve nasıl uygulanacakları hususlarına kılavuzluk eden bir standarttır.

  ISO 20000 Nedir, Kimlere Verilmelidir?

  Bilişim Teknoloji sektöründe faaliyet gösteren firmaların ilgili operasyonlarını idare etmelerinde ve hizmet vermelerinde hangi yöntemleri uygulayacakları ve nasıl uygulanacakları hususlarına kılavuzluk eden bir standarttır.

 • iso-28001-belgesi-nedir-kimler-almalidir-faydalari-nelerdir -

  ISO 28001 Belgesi Nedir, Kimler Almalıdır, Faydaları Nelerdir?

 • iso-16949-otomotiv-kalite-yonetim-sistemi-nasil-uygulanir - Başvurunuzu hazırlamaya başlamadan önce standardın bir örneğine gereksinim duyacaksınız. Bunu okumalı ve içeriğini algılamalısınız.

  ISO 16949 Otomotiv Kalite Yönetim Sistemi Nasıl Uygulanır?

  Başvurunuzu hazırlamaya başlamadan önce standardın bir örneğine gereksinim duyacaksınız. Bunu okumalı ve içeriğini algılamalısınız.

 • sa-8000-sosyal-sorumluluk-standardi-belgesi-nasil-alinir - Bir işletmenin SA 8000 Sosyal Sorumluluk Standardı'na uygun olarak çalışıp çalışmadığı, belgelendirme hizmeti veren kurum tarafından denetlenmekte ve gereken şartları sağladığına karar verilen firmalara belge verilmektedir.

  SA 8000 Sosyal Sorumluluk Standardı Belgesi Nasıl Alınır?

  Bir işletmenin SA 8000 Sosyal Sorumluluk Standardı'na uygun olarak çalışıp çalışmadığı, belgelendirme hizmeti veren kurum tarafından denetlenmekte ve gereken şartları sağladığına karar verilen firmalara belge verilmektedir.

 • hizli-kalite-belgesi- - İntegral Kalite Danışmanlık Ve Eğitim Hizmetleri olarak, firmalara en uygun ve en hızlı kalite belgesi temini için tüm ekibimiz özveri ile çalışmaktadır. Hızlı Kalite Belgesi, Ucuz Kalite belgesi, Kaliteli hizmet için ISO 9001 Kalite Belgesi Danışmanlık firmalarımızın yanındadır. Hızlı Kalite Belgesi Almak İstiyorum

  Hızlı Kalite Belgesi

  İntegral Kalite Danışmanlık Ve Eğitim Hizmetleri olarak, firmalara en uygun ve en hızlı kalite belgesi temini için tüm ekibimiz özveri ile çalışmaktadır. Hızlı Kalite Belgesi, Ucuz Kalite belgesi, Kaliteli hizmet için ISO 9001 Kalite Belgesi Danışmanlık firmalarımızın yanındadır.

 • kalite-belgesi-alma-sureci - İso Kalite Belgesi Nedir? İso kalite belgesi nasıl alınır, Kalite Belgesi Nereden alınır, Kalite belgesi nasıl alınır, Kalite belgesi alma süreci, Kalite Belgesi Sorgulama, Kalite Belgelendirme gibi sorularınıza cevap bulacağınız yazımızı paylaşıyoruz. Detaylı bilgi için 0216 410 55 33 nolu numaramızdan bize ulaşabilirsiniz. Kalite belgesi alma süreci nasıldır

  Kalite Belgesi Alma Süreci

  İso Kalite Belgesi Nedir? İso kalite belgesi nasıl alınır, Kalite Belgesi Nereden alınır, Kalite belgesi nasıl alınır, Kalite belgesi alma süreci, Kalite Belgesi Sorgulama, Kalite Belgelendirme gibi sorularınıza cevap bulacağınız yazımızı paylaşıyoruz. Detaylı bilgi için 0216 410 55 33 nolu numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.

 • iso-kalite-belgesi - Firmalar İSO KALİTE BELGESİ ile kurumsallaşma kültürünü firma içersinde en kolay şekilde uygulayabilecekleri gibi, aynı zamanda da yapılan her işlemin kayıt altına alınarak toplanan tüm verilerin analizini yapabilecektir. İSO KALİTE BELGELERİ

  Iso Kalite Belgesi

  Firmalar İSO KALİTE BELGESİ ile kurumsallaşma kültürünü firma içersinde en kolay şekilde uygulayabilecekleri gibi, aynı zamanda da yapılan her işlemin kayıt altına alınarak toplanan tüm verilerin analizini yapabilecektir.

 • iso-kalite-belgesi-nereden-alinir - Kurumsallaşmak, prestij sağlamak, müşteri memnuniyetini sağlamak ve pazar payını arttırmak isteyen her firma kalitesini iso belgeleri ile tescil ettirmelidir. Firmaların verdiği hizmetlerin kalitesi ise kalite belgelendirmesi ile sağlanır.İSO BELGESİ VE İSO BELGELERİ ve ISO KALİTE Belgeleri kalitesini tescil ettirmek isteyen firmaların alması gereken kalite belgeleridir. Kalite Belgesi Nereden alınır

  İso Kalite Belgesi Nereden Alınır

  Kurumsallaşmak, prestij sağlamak, müşteri memnuniyetini sağlamak ve pazar payını arttırmak isteyen her firma kalitesini iso belgeleri ile tescil ettirmelidir. Firmaların verdiği hizmetlerin kalitesi ise kalite belgelendirmesi ile sağlanır.İSO BELGESİ VE İSO BELGELERİ ve ISO KALİTE Belgeleri kalitesini tescil ettirmek isteyen firmaların alması gereken kalite belgeleridir.

 • iso-kalite-belgesi-nasil-alinir - İso kalite belgesi ve kalite yönetim sistemlerinin belgelendirilmesi, firmanın hazırladığı İso kalite belgesi dokümanlarının ve işleyen sürecin akredite ve bağımsız bir denetim firmasının denetiminden başarıyla geçip ve kalitenin devamlılığını sağlaması ile mümkün olacaktır. Kalite belgesi nasıl alınır

  Iso Kalite Belgesi Nasıl Alınır

  İso kalite belgesi ve kalite yönetim sistemlerinin belgelendirilmesi, firmanın hazırladığı İso kalite belgesi dokümanlarının ve işleyen sürecin akredite ve bağımsız bir denetim firmasının denetiminden başarıyla geçip ve kalitenin devamlılığını sağlaması ile mümkün olacaktır.

 • iso-belgesi - Firmalar İSO BELGESİ VE İSO BELGELERİ ile kurumsallaşma kültürünü firma içersinde en kolay şekilde uygulayabilecekleri gibi, aynı zamanda da yapılan her işlemin kayıt altına alınarak toplanan tüm verilerin analizini yapabilecektir. İso Kalite Belgeleri

  Iso Belgesi

  Firmalar İSO BELGESİ VE İSO BELGELERİ ile kurumsallaşma kültürünü firma içersinde en kolay şekilde uygulayabilecekleri gibi, aynı zamanda da yapılan her işlemin kayıt altına alınarak toplanan tüm verilerin analizini yapabilecektir.

 • iso-9001-kalite-belgesi - İntegral Kalite Danışmanlık Ve Eğitim Hizmetleri olarak, firmalara en uygun ve en hızlı kalite belgesi temini için tüm ekibimiz özveri ile çalışmaktadır. Hızlı Kalite Belgesi, Ucuz Kalite belgesi, Kaliteli hizmet için İSO KALİTE BELGESİ firmalarımızın yanındadır. ISO 9001 İSO KALİTE BELGELERİ

  Iso 9001 Kalite Belgesi

  İntegral Kalite Danışmanlık Ve Eğitim Hizmetleri olarak, firmalara en uygun ve en hızlı kalite belgesi temini için tüm ekibimiz özveri ile çalışmaktadır. Hızlı Kalite Belgesi, Ucuz Kalite belgesi, Kaliteli hizmet için İSO KALİTE BELGESİ firmalarımızın yanındadır.

 • iso-27001-belgesinin-faydalari-nelerdir-nasil-kurulur- - ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikasının elde edilmesi; firmanızın bilgi güvenliğini ne kadar önemsediğini, bunun için gerekenleri uyguladığını ve belli aralıklarla denetlediğini göstermektedir.

  ISO 27001 Belgesinin Faydaları Nelerdir, Nasıl Kurulur?

  ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikasının elde edilmesi; firmanızın bilgi güvenliğini ne kadar önemsediğini, bunun için gerekenleri uyguladığını ve belli aralıklarla denetlediğini göstermektedir.

 • iso-50001-belgesinin-amaci-nedir-ve-kimler-almalidir - ISO 50001'i, birinci sınıf imalatçılarından ürün imalatçılarına kadar, hizmet imalatçılarından hammadde yahut katkı maddeleri imalatçılarına kadar, elektronik ve enerji imalatçılarından depoculara, taşımacılara, esnaflara, toptancılara, perakendecilere kadar herkes tarafından kullanılabilecek bir sertifikasyon sistemidir.

  ISO 50001 Belgesinin Amacı Nedir ve Kimler Almalıdır?

  ISO 50001'i, birinci sınıf imalatçılarından ürün imalatçılarına kadar, hizmet imalatçılarından hammadde yahut katkı maddeleri imalatçılarına kadar, elektronik ve enerji imalatçılarından depoculara, taşımacılara, esnaflara, toptancılara, perakendecilere kadar herkes tarafından kullanılabilecek bir sertifikasyon sistemidir.

 • iso-50001-enerji-yonetim-sistemi-belgesi-faydalari-nelerdir - ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Belgesi'nin faydaları aşağıda belirtilmiştir.

  ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Belgesi Faydaları Nelerdir?

  ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Belgesi'nin faydaları aşağıda belirtilmiştir.

 • iso-50001-enerji-yonetim-sistemi-belgesi-nasil-alinir - Belgelendirme hizmeti veren kurumların yaptıkları inceleme 3.taraf tetkik olarak adlandırılmaktadır. Sistemini kurmuş ve faaliyete geçirmiş olan işletmelerin belgelendirilmesi aşağıdaki işlemlerden sonra yapılabilmektedir:

  ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Belgesi Nasıl Alınır?

  Belgelendirme hizmeti veren kurumların yaptıkları inceleme 3.taraf tetkik olarak adlandırılmaktadır. Sistemini kurmuş ve faaliyete geçirmiş olan işletmelerin belgelendirilmesi aşağıdaki işlemlerden sonra yapılabilmektedir:

 • iso-9001-belgesini-kimler-alabilir- - Kalite Yönetim Sistemlerinin kurulması esnasında tatbik edilmesi gereken koşulların belirlendiği, açıklandığı, belgelendirme kontrolüne uyan; bir ürünün imalatından yahut hizmet sunumundan, insanlara eriştiği yere kadar her aşamada alıcıların istek ve ihtiyaçlarını giderecek kaliteyi teminat altına alan, tüm bu aşamalarda alıcı memnuniyetini ön planda tutan standarttır ve bu standart doğrultusunda verilen belgenin adıdır.

  ISO 9001 Belgesini Kimler Alabilir?

  Kalite Yönetim Sistemlerinin kurulması esnasında tatbik edilmesi gereken koşulların belirlendiği, açıklandığı, belgelendirme kontrolüne uyan; bir ürünün imalatından yahut hizmet sunumundan, insanlara eriştiği yere kadar her aşamada alıcıların istek ve ihtiyaçlarını giderecek kaliteyi teminat altına alan, tüm bu aşamalarda alıcı memnuniyetini ön planda tutan standarttır ve bu standart doğrultusunda verilen belgenin adıdır.

 • iso-90012008-belgesi-nasil-alinir - Yönetim sistemini kurmuş ve faaliyete geçirmiş olan şirketlerin belgelendirilmesi aşağıdaki evrelerden sonra yapılabilmektedir:

  ISO 9001:2008 BELGESİ NASIL ALINIR

  Yönetim sistemini kurmuş ve faaliyete geçirmiş olan şirketlerin belgelendirilmesi aşağıdaki evrelerden sonra yapılabilmektedir:

 • standardizasyon-sertifikasyon-ve-kalite-odulleri - Kalite standardizasyonu ve sertifikasyonu ne kadar önemlidir? Neler Kazandırır?Standardizasyon nedir? Standardizasyon kaç ana başlıktan oluşur? Standardizasyonun faydaları nelerdir.

  STANDARDİZASYON, SERTİFİKASYON VE KALİTE ÖDÜLLERİ

  Kalite standardizasyonu ve sertifikasyonu ne kadar önemlidir? Neler Kazandırır?Standardizasyon nedir? Standardizasyon kaç ana başlıktan oluşur? Standardizasyonun faydaları nelerdir.

 • kaliteyi-etkileyen-faktorler - Kaliteye etki eden bir hayli etmen vardır. Ancak genel olarak dokuz başlık altında toplayabiliriz.

  KALİTEYİ ETKİLEYEN FAKTÖRLER

  Kaliteye etki eden bir hayli etmen vardır. Ancak genel olarak dokuz başlık altında toplayabiliriz.

 • kalitenin-tarihcesi - Kalite terimi önceden beri bilinen ve üzerinde durulan bir olgudur.

  KALİTENİN TARİHÇESİ

  Kalite terimi önceden beri bilinen ve üzerinde durulan bir olgudur.

 • iso-14000-sertifikasyonu - Kalite idaresi bölümünde yayınlanan standartlar gibi IS0 tarafınca yayınlanan ve git gide daha da yoğun bir biçimde kabul edilen standartlardan biri de ISO 14000 serisidir.

  ISO 14000 SERTİFİKASYONU

  Kalite idaresi bölümünde yayınlanan standartlar gibi IS0 tarafınca yayınlanan ve git gide daha da yoğun bir biçimde kabul edilen standartlardan biri de ISO 14000 serisidir.

 • iso-9001-kalite-yonetim-sistemi-ilkeleri - ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi standartları esas olarak sekiz yönetim ilkesine ayrılır.

  ISO 9001 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ İLKELERİ

  ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi standartları esas olarak sekiz yönetim ilkesine ayrılır.

 • kalite-yonetim-teknikleri - Kalite, müşterilerin gereksinim ve isteklerini tam ve daimi olarak devam ettirebilecek ürün veya hizmetlerin tatminkar bir biçimde karşılanmasıdır.

  KALİTE YÖNETİM TEKNİKLERİ

  Kalite, müşterilerin gereksinim ve isteklerini tam ve daimi olarak devam ettirebilecek ürün veya hizmetlerin tatminkar bir biçimde karşılanmasıdır.

 • iso-9000-sertifikasyon-maliyeti - Sertifikasyonun ekonomik maliyeti, sertifikasyonun getirisine bağlı olarak tespit edilmelidir.

  ISO 9000 SERTİFİKASYON MALİYETİ

  Sertifikasyonun ekonomik maliyeti, sertifikasyonun getirisine bağlı olarak tespit edilmelidir.

 • kalite-kavrami - İnsanlar siyasette, idarede, sağlıkta, eğitimde, koordinasyonda aldığı her çeşit hizmetin ve ürünün kalitesinin en üst düzeyde olmasına itina göstermektedir.

  KALİTE KAVRAMI

  İnsanlar siyasette, idarede, sağlıkta, eğitimde, koordinasyonda aldığı her çeşit hizmetin ve ürünün kalitesinin en üst düzeyde olmasına itina göstermektedir.

 • iso-9001-kalite-yonetim-sistemi-sertifikasyonu-belgelendirmesi- - Devletimizde TS EN ISO 9000 şeklinde isimlendirilen ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi standartları, zamanla bir hayli farklı dile çevrilip, farklı adlarla anılmıştır.

  ISO 9001 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ SERTİFİKASYONU ( BELGELENDİRMESİ )

  Devletimizde TS EN ISO 9000 şeklinde isimlendirilen ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi standartları, zamanla bir hayli farklı dile çevrilip, farklı adlarla anılmıştır.

 • kalite-nedir - Kalite kelimesi, çoğunlukla genel konuşmalarda avantajı ve kaliteye konu edinen ürün veya hizmetin ne kadar iyi özelliklere sahip olduğunu ifade eder.

  KALİTE NEDİR?

  Kalite kelimesi, çoğunlukla genel konuşmalarda avantajı ve kaliteye konu edinen ürün veya hizmetin ne kadar iyi özelliklere sahip olduğunu ifade eder.

 • kalitenin-bilesenleri - Kalite liderlerinden Juran'a göre kalite, tasarım ve uygunluk kalitesi olarak iki bileşene ayrılır.

  KALİTENİN BİLEŞENLERİ

  Kalite liderlerinden Juran'a göre kalite, tasarım ve uygunluk kalitesi olarak iki bileşene ayrılır.

 • kaliteyle-ilgili-kavramlar - Kalite kavramının tarihi süreç içinde deneyimsel olarak geliştiğini ve her devirde yeni terimlerin kalite kapsamına dahil edildiğini söyleyebiliriz.

  KALİTEYLE İLGİLİ KAVRAMLAR

  Kalite kavramının tarihi süreç içinde deneyimsel olarak geliştiğini ve her devirde yeni terimlerin kalite kapsamına dahil edildiğini söyleyebiliriz.

 • turkiye-de-kalitenin-tarihsel-yolculugu - Ülkemiz bakımından tarihi süreçte kalite teriminin gelişmesinde ve ilerlemesinde Ahi Teşkilatı'nın önemi büyüktür.

  TÜRKİYE'DE KALİTENİN TARİHSEL YOLCULUĞU

  Ülkemiz bakımından tarihi süreçte kalite teriminin gelişmesinde ve ilerlemesinde Ahi Teşkilatı'nın önemi büyüktür.

 • kaliteye-ulasmada-gerekli-asamalar - Kaliteli ürün üretmek gayesiyle yapılan türlü çalışmalar bulunur.

  KALİTEYE ULAŞMADA GEREKLİ AŞAMALAR

  Kaliteli ürün üretmek gayesiyle yapılan türlü çalışmalar bulunur.

 • iso-9001-kalite-yonetim-sistemi - ISO 9000 Kalite Güvence Sistemine bakıldığında 20 öğeyi içermekte olduğu ve bunların karışık bir yapı içerisinde dokümantasyon yoğunluğu yarattığı gözlemlenir. ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi

  ISO 9001 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ

  ISO 9000 Kalite Güvence Sistemine bakıldığında 20 öğeyi içermekte olduğu ve bunların karışık bir yapı içerisinde dokümantasyon yoğunluğu yarattığı gözlemlenir.

 • kalite-anlayisinin-tarihsel-gelisimi - Dünyada ilk defa Kalite Yönetim Sisteminin yazılı ve uygulamalı bir halde oluşturulması, sanayileşmenin hızlanması ile başlamıştır. Ancak bu konudaki uygulamaların ilk örnekleri, henüz sistemin tanımı dahi yapılmamışken M.Ö. 2150'li yıllarda görülmektedir.

  KALİTE ANLAYIŞININ TARİHSEL GELİŞİMİ

  Dünyada ilk defa Kalite Yönetim Sisteminin yazılı ve uygulamalı bir halde oluşturulması, sanayileşmenin hızlanması ile başlamıştır. Ancak bu konudaki uygulamaların ilk örnekleri, henüz sistemin tanımı dahi yapılmamışken M.Ö. 2150'li yıllarda görülmektedir.

 • iso-9001-standardinin-kullanimi-ve-yararlari - ISO 9001 Standardının kullanımı, kuruluşlara sürekli iyileştirme mekanizması ve disiplini kazandırır. ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi

  ISO 9001 STANDARDININ KULLANIMI VE YARARLARI

  ISO 9001 Standardının kullanımı, kuruluşlara sürekli iyileştirme mekanizması ve disiplini kazandırır.

 • iso-9001-in-tarihcesi - 19. yüzyılın ikinci yarısından itibaren sanayileşmenin hızlanması ile Kalite' nin tanımı da, yarattığı beklenti de değişime uğramıştır. ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi

  ISO 9001 'İN TARİHÇESİ

  19. yüzyılın ikinci yarısından itibaren sanayileşmenin hızlanması ile Kalite' nin tanımı da, yarattığı beklenti de değişime uğramıştır.

 • iso-9001-kalite-yonetim-sistemi - ISO 9001 Kalite Yönetim Sisteminde ki genel şartlar aşağıda ki gibi olmalıdır. ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi

  ISO 9001 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ

  ISO 9001 Kalite Yönetim Sisteminde ki genel şartlar aşağıda ki gibi olmalıdır.

 • iso-9001-atif-yapilan-standartlar - ISO 9001 Atıf yapılan standartlar tablosu ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi

  ISO 9001 ATIF YAPILAN STANDARTLAR

  ISO 9001 Atıf yapılan standartlar tablosu

 • kalite-el-kitabi - ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi

  KALİTE EL KİTABI

 • proses-yaklasimi - ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi

  PROSES YAKLAŞIMI

  ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi

 • iso-9001-terimler-ve-tarifler - Terimler ve tarifler tablosu

  ISO 9001 TERİMLER VE TARİFLER

  Terimler ve tarifler tablosu

 • dokumanlarin-kontrolu-proseduru - Kalite yönetim sistemi dahilinde olan tüm dokümanlar kontrol altında tutularak onaylanmalı, güncellenmeli, gerekiyorsa revize edilmeli ve basılı olarak yada sanal ortamda çalışanların tümünün ulaşabileceği hale getirilmelidir. ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi

  DOKÜMANLARIN KONTROLÜ PROSEDÜRÜ

  Kalite yönetim sistemi dahilinde olan tüm dokümanlar kontrol altında tutularak onaylanmalı, güncellenmeli, gerekiyorsa revize edilmeli ve basılı olarak yada sanal ortamda çalışanların tümünün ulaşabileceği hale getirilmelidir.

 • kalite-yonetim-sisteminde-sartlar - ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi

  KALİTE YÖNETİM SİSTEMİNDE ŞARTLAR

 • iso-9001-sistem-elemanlari - ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi

  ISO 9001 SİSTEM ELEMANLARI

 • iso-9001-in-amaci - Farklı ülkelerde veya bölgelerde benzer teknolojiler için geliştirilen farklı standartlar zaman zaman ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi

  ISO 9001 'İN AMACI

  Farklı ülkelerde veya bölgelerde benzer teknolojiler için geliştirilen farklı standartlar zaman zaman "ticaret için teknik engel" olarak kullanılmaktadır.